Tiché podlahy

You are here:

Vinyl, textilní podložka a pevná základní deska

Tuto vinylovou plovoucí podlahu využijete jak v novostavbách, tak v obytných prostorách určených k rekonstrukci, ale také v panelových domech, kde není optimální zvuková a tepelná izolace podkladu. Nejedná se o klasickou plovoucí nebo laminátovou podlahovou krytinu, ale o kombinaci vinylu, textilní podložky a pevné základní desky s patentovaným zámkovým spojem. Tichá podlaha Gerflor Top Silence nabízí řadu unikátních vlastností. Top Silence je 10 x tišší než standardní laminátová podlaha, má o 50% vyšší zvukovou pohltivost a kročejová neprůzvučnost dosahuje 18 dB. Top Komfort je vlastnost, která spojuje všechny výhody vinylu a textilní podložky. Podlaha je velmi příjemná a snadno se udržuje. Top Odolnost je umožněna díky silné nášlapné vrstvě a PUR ochraně zajišťující vysokou resistenci vůči opotřebení. Top Jednoduchá je i pokládka díky zámkovému systému. Položit lze až 12m² za hodinu. Top Realistické dekory odpovídají svým skutečným předlohám – dřevu i kameni.

VHODNÉ PROSTORY

Evropská klasifikace užitné třídy 23/32 předurčuje tiché podlahy do všech bytových prostorů, kde snesou bez problémů i vysokou zátěž. Z hlediska komerčního využití se doporučují prostory se střední zátěží. Podlahový produkt Gerflor TopSilence není vhodný do vlhkých místností. Ideální teplota je kolem 20°C.

PODLAHOVÉ TOPENÍ

Podlahová krytina Gerflor TopSilence je vhodná pouze pro systémy podlahového vytápění fungující na vodní bázi. Teplota povrchu podkladu nesmí překročit 27 °C a je také vyžadován termostat. Před samotnou pokládkou se nechává podlahové topení 48 hodin vypnuté.

PŘÍPRAVA PODKLADU

Odstraňte stávající podlahovinu. Vyrovnejte a důkladně očistěte podklad. Tolerance pro výškové rozdíly je 2 mm na 1 m. Test vlhkosti: maximální hodnota pro betonový podklad je 1,8 % a 0,3 % pro anhydrid. Podlaha může být instalována na všechny typy povrchů vyjma koberců.

PAROZÁBRANA A VYROVNÁVACÍ PODLOŽKA

Proti vlhkosti použijte parotěsnou zábranu, např. polyethylenovou fólii tloušťky 0,2 mm. Doporučujeme překrytí okrajů parozábrany asi o cca 20 cm a u stěn nechat foĺii vytáhnutou o cca 2 cm nad úroveň podlahy. Na parotěsnou foĺii se pokládá 2-3 mm silná vyrovnávací podložka.

ROZEBRÁNÍ TICHÉ PLOVOUCÍ PODLAHY

Chcete-li podlahu Top Silence odstranit, vyklikněte celou jednu řadu najednou a rozdělte lamely vysunutím, nikdy je od sebe neoddělujte zvednutím, poškodili byste zámkový spoj.

Přednosti Gerflor TopSilence ve zkratce

TOP – tiché

ÚČINNOST – Gerflor Top Silence je až 10x tišší než standardní plovoucí podlaha.
NÍZKÁ REZONANCE – o 50% menší ozvěna. Graf účinnosti pohlcení ozvěny v závislosti na typu podlahy zde.
NÍZKÉ ŠÍŘENÍ HLUKU – 18 dB akustická izolace.

TOP – jednoduché

SNADNÁ POKLÁDKA – naklapávací zámek na dlouhé a vertikální zámek na krátké straně.
RYCHLÁ POKLÁDKA – díky konstrukci lze v pohodovém tempu položit až 12m ²/ hodinu.
NÍZKÉ NÁROKY – podlahu lze položit na jakýkoli pevný a rovný podklad.

TOP – odolné

PUR NÁŠLAPNÁ VRSTVA – 0,35 mm silná vrstva eliminující stopy od podpatků, rýhy a škrábance.
PROVEDENÍ – kvalitní víceúčelový produkt.
ZÁRUKA – bytové prostory 15 let (vysoká zátěž), komerční sféra 5 let (střední zátěž).

TOP – komfortní

POHODLÍ – chytré spojení vinylu a měkké textilní podložky přináší vysoký komfort pod nohama.
PEVNOST – spodní HDF vrstva propůjčuje produktu požadovanou pevnost.
SNADNÁ ÚDRŽBA – jednoduché čištění a nenáročná údržba.

TOP – realistické

DEKORY – maximálně realistické podlahy věrně odpovídající svým předlohám.
POVRCH – dekory dřeva mají reliéfní povrch, kamenné vzory jsou opatřené na dotek sametovým povrchem.
ZKOSENÉ HRANY – dávají vyniknout dřevěným dekorům, ty kamenné jsou beze spár.